Studenti Arhitektonskog fakulteta u finalu takmičenja Solar Decathlon Middle East 2018

September 10th, 2017.

Tim studenata Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu ostvario je izuzetan uspeh plasiravši se među 23 ekipe koje će imati priliku da realizuju svoje arhitektonsko rešenje solarnog paviljona na međunarodnom takmičenju Solar Decathlon Middle East 2018 u Dubaiju.

TIM ARHITEKTONSKOG FAKULTETA UNIVERZITETA U BEOGRADU, FINALIST TAKMIČENJA SOLAR DECATHLON MIDDLE EAST 2018 – TWIST BOX, RAD U OKVIRU STUDIJSKE CELINE STUDIO M02 AT, 2016.

Projekat TWIST BOX je rađen u prolećnom semestru školske 2015/2016 u sklopu seminara i radionice uz Studio M02 AT, kao prva (kvalifikaciona) faza takmičenja, uz podršku i učešće grupe nastavnika, saradnika i doktoranata Arhitektonskog i Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Timovi koji će učestvovati na ovom prestižnom takmičenju zvanično su predstavljeni na Svetskom ekonomskom samitu (World Green Economy Summit – WGES) u Dubaiju, 05. oktobra 2016. Na svečanoj ceremoniji naš tim je predstavljao Nemanja Brzaković, student II godine Master akademskih studija Arhitektura.

source: Arhitektonski fakultet u Beogradu