Studenti na krilima do Dubaija

September 2nd, 2017.

Radna atmosfera, žučne rasprave koje nastaju kao rezultat posvećenog timskog rada, ali i osmesi i zadovoljna lica dočekuju nas u Sali 235 u kojoj tim Twist Boxa sprovodi svoje sastanke.

U toku je priprema crteža i makete za prestižno međunarodno takmičenje Solar Decathlon Meadle East, gde učestvuju 22 najbolja tima sa univerziteta širom sveta.

A otkud Twist Box Srbija baš tamo, i kako su dogurali ovako daleko?

SDME 2018 je međunarodno studentsko takmičenje koje ima za cilj buđenje svesti o značaju energetski efikasne i bioklimatske arhitekture.

Krajnji cilj je izgradnja samoodrživog paviljona, koji koristi isključivo sunčevu energiju za svoje funkcionisanje. Učešće na takmičenju podrazumeva kontinuirani dvogodišnji rad na razvoju projekta i predstavlja izazov i za najpoznatije svetske univerzitete.

Nakon letnje pauze zatičemo ekipu Twist Box Serbia kako nastavlja punom parom. Godinu i po dana vrednog rada, dovelo ih je na pola puta do konačnog cilja. Međutim, stići dovde nije bilo nimalo lako, a ono što predstoji, tek će biti prava avantura.

Naši studenti su na predstavljanju timova u Dubaiju ovog proleća, pokazali da im kreativnosti i znanja ne nedostaje, što dokazuju i pozitivne kritike žirija nakon dosadašnja 2 preseka stanja.

Preseci stanja, tzv. Deliverables, predstavljali su pravi test za naše takmičare. Poštovanje rokova i svih propozicija takmičenja iziskivalo je veliku koncentraciju i posvećenost, dosta uloženog napora, ali uz dodatna krila, uspeli su da odgovore na sve zadatke sa kojima su se do sada suočili, i to sa zavidnim uspehom.

Dubai Solar Show je izložba koja se u oktobru održava u Dubaiju, gde će predstavnici Srbije, zajedno sa drugim učesnicima imati priliku da predstave svoj projekat, tim i svoju zemlju.

Red Bull ekipa im je dala krila za dalji rad, pozivamo i ostale da se pridruže u podršci i nadamo se pozitivnom ishodu!

source: RedBull