Samoodrživa kuća srpskih studenata u finalu svetskog takmičenja u Dubaiju

April 24th, 2018.

BEOGRAD – Projekat pustinjske samoodržive kuće koju su osmislili studenti iz Srbije, našao se u finalu najprestižnijeg svetskog arhitektonskog takmičenja “Solar Decathlon Middle East 2018” u Dubaiju.

Na tom projektu, koji je započet pre dve godine, zajedno su radili studenti Mašinskog, Arhitektonskog, Elektrotehničkog, Građevinskog i Tehnološko-metalurškog fakulteta, a srpski tim trenutno ima finansijskih poteškoća za odlazak na finalni deo takmičenja, koje će u Dubaiju biti održano u novembru, saopštio je Mašinski fakultet.

source: Tanjug