Naši studenti u Dubaiju s projektom solarne pustinjske kuće

September 18th, 2017.

Studenti Beogradskog univerziteta izborili su učešće na uglednom međunarodnom takmičenju u Dubaiju Solar Decathlon Middle Eas, sa projektom solarne pustinjske kuće. O uspehu naših studenata za N1 su govorili Natasa Ćuković Ignjatović, docent na Arhitektonskom fakultetu i Dimitrije Kotur, asistent na ETF-u.

U konkurenciji 20 najprestižniih fakulteta, studenti iz Srbije pokušaće na najbolji način da prikažu novi pogled na pitanje savremene, održive, zelene gradnje i energetske efikasnosti.

Na projektu su skoro dve godine radili studenti i predavači sa tri fakulteta, Arhitektonskog, Mašinskog i Elektrotehničkog.

Solarna pustinjska kuća, koju je osmislio srpski tim, donosi najnovija tehnološka rešenja u nekoliko oblasti.

Do odlaska na finale tim treba da “izgradi” projektovanu kuću, proveri da li su sprovodive sve ideje iz projekta, a sam odlazak u Dubai je veoma skup, zbog čega će im biti potrebna finansijska podrška.

source: N1 TV